شنبه 5 اسفند 1402  
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

رویدادها و اخبار

1402/7/28 جمعه

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت خبر داد:  قابلیت ارجاع مستقیم و معکوس پرونده بیمار به همه سطوح سلامت در پرونده الکترونیک سلامت.

.
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت خبر داد: 
قابلیت ارجاع مستقیم و معکوس پرونده بیمار به همه سطوح سلامت در پرونده الکترونیک سلامت
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از قابلیت ارجاع مستقیم و معکوس پرونده بیمار به همه سطوح سلامت در پرونده الکترونیک سلامت، خبر داد.
دکتر محسن بارونی در حاشیه همایش کشوری تجلیل از دستاوردها و تکریم فعالان نظام بهداشت کشور در دولت سیزدهم در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران به وبدا گفت: یکی از موضوعات مهم در اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع ایجاد زیرساخت الکترونیک برنامه بوده است.
 وی افزود: با ایجاد پرونده الکترونیک سلامت اطلاعات فرد به سطوح یک، دو و سه قابل ارجاع مستقیم و معکوس خواهد بود.
 وی با اشاره به این که این پرونده دو بخش پیشگیری، بهداشت و درمان را پوشش می دهد، اظهار کرد: شروع حرکت ایجاد این زیرساخت در وزارت بهداشت بسیار خوب بوده تاکنون و در سطح یک پرونده الکترونیک تقریباً تکمیل شده است.
 رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان داشت: مطابق کارهای بعدی و تست هایی که انجام شده به تدریج پرونده الکترونیک سلامت برای هر شهروند ساخته شده و فقط لازم است اطلاعات مربوط به هر شهروند در پرونده ها جایگذاری شود.
 بارونی با بیان این که این کار نیاز به یک فراخوان عمومی دارد که انشاله انجام خواهد شد، گفت: تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در روستاها هیچ مشکلی ندارد و بار عمده کار در شهرهاست.
 وی ادامه داد: در فاز دوم برنامه سلامت خانواده ۹۳ شهر کشور تحت پوشش قرار گرفته اند و در حال تکمیل نیروی اداری از طریق طرح معاونت توسعه و ایجاد زیرساخت ها در این شهرها هستیم.
 رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اذعان کرد: برای اجرای فاز سه برنامه که در انتظار مصوبات شورای عالی بیمه و قرارگاه سلامت خانواده است، باید حتما شهرهایی که به برنامه اضافه خواهند شد واجد زیرساخت های لازم برای اجرای برنامه سلامت خانواده باشند.
کد خبر: 272120
 .
آرشیو
نسخه قابل چاپ